Zestaw książek ,,Bajki rozebrane" i ,,Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki"

Opis:

Zestaw książek ,,Bajki rozebrane" Katarzyny Miller i Tatiany Cichockiej oraz ,,Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki" Wojciecha Eichelbergera i Agnieszki Suchowierskiej

,,Bajki rozebrane" - Katarzyna Miller, Tatiana Cichocka

Katarzyna Miller - psychoterapeutka, filozofka i poetka - wraz z Tatianą Cichocką - dziennikarką "rozbierają " znane wszystkim baśnie, czytając je na nowo, tak by odnaleźć w nich treści i znaczenia, które dzisiaj okazują się zaskakująco żywe i współczesne.
W opowiadanych przez stulecia bajkach destylowała się z pokolenia na pokolenie życiowa mądrość naszych poprzedników. W losach i przygodach Kopciuszka, Jasia i Małgosi niezliczonych księżniczek i królewiczów zaklęte są tęsknoty, rozterki, problemy i radości ludzi młodych i starych, którzy idąc przez życie przemierzają w istocie tajemniczy las pogmatwanych emocji, ambicji, relacji.

398 stron, Wydanie 2, poprawione, Łódź 2009


,,Bajka to życie albo z jakiej jesteś bajki" - Wojciech Eichelberger i Agnieszka Suchowierska

Mędrcy starożytni chytrze obmyślili, w jaki sposób można by ludziom mówić prawdę prosto w oczy, nie robiąc tego w sposób grubiański. Pokazywali in dziwne lustro, w którym ukazywały się różnego rodzaju zwierzęta i dziwaczne przedmioty. Był to widok zarówno ciekawy, jak i budujący. Nazwali to "bajką". I zależnie od tego, czy zwierzęta zachowały się głupio, czy też mądrze, ludzie musieli przenosić ich zachowanie na siebie i myśleć przy tym: "To o tobie mówi bajka". W ten sposób nikt się nie mógł obrazić.

423 strony, Wydanie I, Warszawa 2008

Cena:
40,00
Stan produktu:
Bardzo dobry
Województwo:
zachodniopomorskie
Miasto:
Szczecin
Imię i nazwisko / Nick:
Daria Stemplewska