9
maj
2019
10:00
odpłatne

Finansowe Zarządzanie Sprzedażą

Typ wydarzenia: Szkolenie

Imię i nazwisko, nazwa firmy: Fundacja Impuls dla Biznesu i Nauki

Adres wydarzenia:
ul.Chłodna 51, Golden Floor Tower ,
Warszawa

Adres strony WWW: evenea.pl/imprezy/szkolenia/warszawa/finansowe-zarzadzanie-sprzedaza-221897/?source=directory

Krótki opis wydarzenia:

To jedyne takie szkolenie w Polsce, dzięki niemu zyskasz przewagę konkurencyjną. Doświadczenia zdobyte podczas tej gry mogą być z łatwością wykorzystane w praktyce. PROFIT PILOT™ umożliwia opracowanie i wdrożenie konkretnych działań zwiększających efektywność firmy.

Szczegółowy opis wydarzenia:

PROFIT PILOT™  jest planszową grą symulacyjną wyjaśniającą podstawowe reguły funkcjonowania firmy handlowej. W grze wykorzystywane i omawiane są praktyczne przykłady obrazujące procesy zachodzące na rynku.

Przeprowadzenie symulacji Profit Pilot™ trwa dwa dni. Uczestnicy symulują pracę przedsiębiorstwa handlowego i obserwują rezultaty swoich działań analizując odpowiednie wskaźniki ekonomiczne.

Symulacja realizuje prostą zasadę: planujesz - działasz - analizujesz - usprawniasz - dzięki temu uczestnicy biorą udział w symulowanej rzeczywistości, mogą rozwijać kreatywne myślenie i wypróbowywać wiele różnych rozwiązań - zarówno tych dobrych, jak i złych. Dlaczego? - Bo nie ponoszą konsekwencji ewentualnych błędów - w końcu i na szczęście to tylko gra!

Podczas warsztatów uczestnicy symulują działanie firmy handlowej, które sprzedaje szereg produktów. Interaktywna współpraca w małych zespołach pozwala na obserwację i analizę rezultatów swoich działań. Po zakończeniu roku finansowego sporządzany jest bilans przedsiębiorstwa, omawiany jest rachunek zysków i strat, a także wskaźniki rentowności.

Analiza wyników finansowych pomaga zrozumieć mechanizmy rynkowe, ich znaczenie oraz wpływ na funkcjonowanie firmy. Szczególną uwagę zwracamy na uświadomienie poszczególnych składników kosztów oraz ich znaczenie dla wyników finansowych i wskaźników rozwoju.

Doświadczenia zdobyte podczas tej gry mogą być z łatwością wykorzystane w praktyce. PROFIT PILOT™umożliwia opracowanie i wdrożenie konkretnych działań zwiększających efektywność firmy.