19
cze
2019
09:30
odpłatne

Inteligencja Emocjonalna - czyli jak skutecznie zarządzać emocjami i wpływać na emocje innych ludzi?

Typ wydarzenia: Szkolenie

Imię i nazwisko, nazwa firmy: Witalni

Adres wydarzenia:
Miasto ,
Łódź

Adres strony WWW: evenea.pl/imprezy/szkolenia/lodz/witalni-inteligencja-emocjonalna-czyli-jak-skutecznie-zarzadzac-emocjami-i-wplywac-na-emocje-innych-ludzi-198896/?source=directory

Krótki opis wydarzenia:

Inteligencja emocjonalna to zdolność rozpoznawania uczuć własnych i emocji innych osób.

Szczegółowy opis wydarzenia:

TEMATY SZKOLENIA

1. Inteligencja emocjonalna i znaczenie emocji w życiu zawodowym
W pierwszej części szkolenia dowiesz się czym są emocje i jakie mają znaczenie w pracy. W trakcie tego modułu zdefiniujesz również czym jest inteligencja emocjonalna oraz jakie kompetencje emocjonalne wchodzą w jej skład. Powiemy jakie korzyści wynikają z rozwiniętej inteligencji emocjonalnej. Sprawdzisz poziom inteligencji emocjonalnej i wytypujemy obszary do rozwoju.

2. Samoświadomość emocjonalna - mechanizmy powstawania i skutki emocji W tym module przyjrzysz się jakie są rodzaje emocji oraz jak kształtuje się proces powstawania emocji. Poznasz świat emocji - bogactwo, z którego rzadko korzystamy. Świadomość swoich uczuć i zdolność do ich rozumienia to warunek sprawnego działania w środowisku zawodowym. Przećwiczysz umiejętność rozpoznawania i wyrażania emocji.

3. Samokontrola -zdolność zarządzania własnymi emocjami Samokontrola to "mistrzowska zdolność", ponieważ to dzięki niej potrafisz kontrolować emocje i nie wyładowujesz ich na innych. W tej części poznasz skuteczne techniki i metody na zarządzanie emocjami w codziennej komunikacji interpersonalnej. Opracujesz Mapę Emocji i zidentyfikujemy źródła "negatywnych" emocji. Poznasz też techniki szybkiej zmiany sposobu myślenia w trudnej sytuacji emocjonalnej. Sprawność emocjonalna powoduje, że jesteś skuteczny w swoich działaniach i lepiej koncentrujemy się na zadaniach.