Bezpłatne szkolenie HR 2019 – kluczowe dla średnich firm zmiany w prawie i ich praktyczne zastosowanie

Typ wydarzenia: Szkolenie

Imię i nazwisko, nazwa firmy: Konfederacja Lewiatan

Adres wydarzenia:
ul. Zbyszka Cybulskiego 3,
Warszawa

Adres strony WWW: konfederacjalewiatan.pl/

Krótki opis wydarzenia:

Konfederacja Lewiatan oraz PFR Portal PPK serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie z cyklu "HR 2019". W oparciu o dotychczasowe zainteresowanie przedstawicieli średnich firm (zatrudnienie 50-250 osób) przygotowaliśmy dla Państwa program obejmujący:
najbardziej aktualne i praktyczne informacje dotyczące wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych z perspektywy pracowników i pracodawców,
pakiet kluczowych przepisów prawnych oraz dobrych praktyk w zakresie tworzenia miejsca pracy przyjaznego pracownikom i zabezpieczających przed roszczeniami z tytułu dyskryminacji i mobbingu.

Szczegółowy opis wydarzenia:

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy system oszczędzania dla pracowników. Pracodawca zobowiązany jest umożliwić im oszczędzanie w ramach PPK, a każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu, może z niego skorzystać. Oszczędności tworzone są wspólnie przez trzy strony: pracowników, pracodawców oraz państwo.

Przepisy przewidują stopniowe włączanie kolejnych grup podmiotów do PPK - dla podmiotów zatrudniających powyżej 50 osób terminem tym jest 1 stycznia 2020 r. Najwyższa pora by przygotować firmę i jej pracowników na wdrożenie PPK.

Szkolenie w tym zakresie prowadzi ekspert regionalnego PFR Portal PPK – instytucji powołanej w ustawie jako oficjalny portal informacyjny.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

UWAGA! Szkolenie jest skierowane do średnich pracodawców (50 -249 pracowników) - udział bezpłatny.