O nas

Empirium.pl to portal profesjonalistów branży szkoleniowej z inspirującymi, praktycznymi treściami i narzędziami pomagającymi rozwijać się zawodowo i stale uatrakcyjniać swoją ofertę szkoleniową zgodnie z aktualnymi i przyszłymi potrzebami klientów.

Portal prowadzony jest przez Stowarzyszenie Empirium, którego misją jest inspirowanie i wspieranie w profesjonalnym rozwoju trenerów, coachów i wykładowców. Integrujemy środowisko, dostarczamy pomysły, materiały, narzędzia i aktualną wiedzę.

Portal Empirium.pl tworzą ludzie z pasją, eksperci z wieloletnim doświadczeniem w różnorodnych dziedzinach – w zespole redakcyjnym Empirium.pl optymalnie wykorzystujemy efekt synergii. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do dokładania swoich cegiełek w różnych formach: komentarzy, porad, pomysłów, inspiracji czy materiałów szkoleniowych. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy budować i stale ulepszać Empirium.

dr Łukasz Kowalik
Doktor nauk ekonomicznych, ekspert w dziedzinie komunikacji marketingowej, innowacji i zarządzania zmianą. Przez 18 lat pracował w firmie Intel gdzie zajmował się m.in. przygotowywaniem i wdrażaniem strategii komunikacji marketingowej w Europie i krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. Współzałożyciel i prezes stowarzyszenia Akademia Empirium.
Anna Kornacka
Doradczyni personalna, trenerka umiejętności miękkich, absolwentka pedagogiki. Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan i członkini Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Wykładowczyni akademicka i autorka wielu publikacji na temat szeroko pojętej władzy oraz przedsiębiorczości kobiet. Właścicielka firmy szkoleniowo doradczej oraz inicjatorka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych adresowanych wyłącznie do kobiet pn. Szkoła EuroLiderek. Polka Roku 2008 w plebiscycie „Gazety Wyborczej”.
Małgorzata Krawczak
Coach ICF, mentorka, trenerka Points Of You®, neuroterapeutka. Prowadzi autorskie warsztaty coachingowe oraz indywidualne sesje coachingowe i EEG-biofeedbacku. Obszary, w których się specjalizuje to podnoszenie poczucia własnej wartości, budowanie relacji i rozbudzanie motywacji. Autorka felietonów, artykułów oraz książki „Coaching relacji z sobą i bliskimi“, ekspertka w mediach. W pracy z ludźmi stosuje sprawdzone metody oparte o metaforę, storytelling i wizualizację.
Anna Sudolska
Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Szczecińskiego. Ukończyła również studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży doradztwa personalnego. Jako specjalista ds. rekrutacji realizowała projekty rekrutacyjne na stanowiska na każdym szczeblu w strukturach organizacyjnych firmy dla wielu branż. Jako kierownik oddziału koordynowała projekty pracy tymczasowej o bardzo zróżnicowanym wolumenie, głównie dla firm produkcyjnych. Uczestniczyła w wielu projektach green field obsługując klientów zagranicznych w województwie zachodniopomorskim. Przeprowadzała projekty outplacementu wspierając duże firmy w kreowaniu wizerunku pracodawcy. Specjalizuje się w projektach rekrutacyjnych stałych i pracy tymczasowej.
Katarzyna Raczkowska
Prezes Zarządu Master HR. Doradczyni personalna, specjalistka w zakresie obsługi klienta biznesowego. Posiada certyfikat w zakresie Service Excellence oraz Leadership coaching uzyskany w Zurichu; Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży i obsługi projektów dla dużych i średnich przedsiębiorstw usługowych i produkcyjnych oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie branży HR i doradztwa personalnego, w tym m.in. : nadzór nad obsługą projektu outsourcingowego i temporary service przy budowie Gazoportu LNG w Świnoujściu. Prowadzi prezentacje i szkolenia; opiniuje inicjatywy: Szczecin rekrutuje; Współpracuje z organizacjami związanymi z lokalnym rynkiem pracy; Prelegentka i inicjatorka wielu konferencji i spotkań biznesowych związanych z rynkiem pracy.
Mariusz Kusion
Prawnik, absolwent UJ, publicysta, autor artykułów naukowych i popularnonaukowych, w szczególności z zakresu prawa autorskiego, karnego i prawa dla naukowców. Trener nauki, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych.
Daria Stemplewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz medioznawstwa, specjalistka w zakresie komunikacji on-line, redaktorka, graficzka i koordynatorka projektów edukacyjnych. Od 2016 zajmuje się projektami łączącymi biznes i naukę. Pasjonatka zasady "dobrej roboty". W Akademii Empirium zajmuje się koordynacją prac redaktorskich.